Skip to Content

Okolí

Sport
Ke sportování v zimě slouží lyžařský vlek (pouze pro hotelové hosty) a půjčovna lyží. Náročnější lyžaři mohou navštívit nedaleký zimní areál Zadov, Kašperské Hory. Okolí je vhodné pro běžkaře, prochází tudy mnoho upravených běžeckých tras.

č. Běžecká trasa Délka
1 Zadov - Zlatá Studna 3 km
2 Zlatá Studna - Zhůří 6 km
3 Zlatá Studna - Horská Kvilda 4 km
4 Horská Kvilda - Zhůří 4 km
5 Zlatá Studna - V sedle Přilby 3 km
6 V sedle Přilby - Přilba - U Starých Hutí - Pláně 7 km
7 Zadov - Pláně 3 km
8 Pláně - Nové Hutě 4 km
9 Zadov - Roviny - Popelná - Německý most -
Malý most - Zadov 14 km
10 U žebříku - U Matesa - Zlatá Studna 3 km
11 Malý most - U Matesa - U tří jedlí 2 km
12 Churáňovský okruh 2 km
13 Závodní tratě 5 km
Celkem 60 km

Pro jarní, letní i podzimní výlety po Šumavě půjčujeme horská kola. V létě je k dispozici přírodní bazén. Velké množství zajímavých turistických tras v tomto kraji ocení milovníci přirody (Rejštejn, Čeňkova pila - soutok řek Vydra a Křemelná, Turnerova chata, Kvilda, Horská Kvilda, Srní, Modrava, Šumavské slatě, pramen Vltavy.) Šumvské lesy jsou v podzimních měsících pravým rájem pro houbaře.

V blízkosti obce Červená se nachází obora s bizony.

Po dohodě je možné zajistit projížďku na koních v Kašperských Horách, 8km od Popelné.
Kultura
Nedaleké nejvýše položené keltské hradiště (Obří hrad), jízda na koních v blízkém Michalově a v Kašperských Horách, rozhledna Javorník a rozhledna Poledník.. V Kašperských Horách vzdálené cca 10 Km je možné navštívit Informační centrum Šumavského Národního parku, muzeum Šumavy a historických motocyklů. Perlou Šumavy jsou šumavská jezera, Černé, Čertovo, Laka, Prášilské, Jezerní slaťě a mnoho dalšího...

K okolním památkám patří hrady Rabí,Kašperk a Velhartice. Zajímavosti z historie kraje se můžete dozvědět v muzeích Šumavy v Sušici či Kašperských Horách.